ویژگی های یک فروشگاه آنلاین موفق

ویژگی های یک فروشگاه آنلاین موفق

واقعیت این است که اینترنت تمامی جهان را فرا گرفته است. امروزه هر آنچه شما احتیاج دارید می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید. شما این را می دانید که اینترنت تمام جنبه های زندگی را ساده کرده است و به عبارت دیگر خرید آنلاین همانند منطقه ای است که راحتی در آن می درخشد. در این دنیایی که افراد به دنبال صرفه جویی در وقت و هزینه های خود هستند خریداران شروع به انجام خرید های خود به صورت آنلاین کرده اند.

پس اگر شما دارای برندی هستید و می خواهید مشتریان آنلاین زیادی جذب کنید، فروشگاه آنلاین شما باید دارای یک سری خصوصیات ویژه باشد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

۱-امنیت

معاملات آنلاین بخش جدایی ناپذیری از زندگی ماست. به همین جهت وب سایت های تجارت الکترونیک می توانند هدف سود آوری برای برای مجرمان اینترنتی باشند. این مهم است که فروشندگان آنلاین از اطلاعات مشتری محافظت کنند و اقدامات لازم را برای اطمینان از حریم خصوصی انجام دهند و همه این ها اگر شما گواهینامه SSL نداشته باشید گزینه خوبی نخواهد بود.

قبل از رفتن همه مسیرها و هزینه کردن مطمئن شوید که وب سایت شما یک گواهینامه SSL  دارد. این به مشتریان شما آرامش ذهنی و تضمین می دهد که با ورود به وب سایت شما همه کارهایی که انجام می دهند دارای امنیت خواهد بود.

علامت نماد اعتماد الکترونیکی مشتریان شما را در آرامش خاطر قرار خواهد داد و به آن ها این اطمینان را می دهد که وبسایت تجارت الکترونیکی شما یک مکان امن و مطمئن برای انجام کسب و کار است.

۲-انواع روش های پرداخت

روش های پرداخت بسیار زیادی وجود دارد اما رمز موفقیت این است که بدانید خریداران چه کسانی هستند و راه حل های موثر را نیز اجرا کنید.

اگر دارای وب سایتی با روش های پرداخت محدود نیز هستید بهتر این است که حداقل دلیل آن را توضیح دهید.

برای مثال یک وب سایت تجارت الکترونیک ممکن است تشخیص دهد روش بیت کوین برای آن ها قابل اطمینان نیست و به عنوان یگ گزینه پرداخت آن را ارائه نکند. اما برای افرادی که وارد این وب سایت می شوند و به این روش پرداخت تمایل دارند باید شفاف سازی شود و توضیح داده شود که چرا روش بیت کوین جزئی از گزینه های پرداخت نیست. این شفاف سازی و توضیح نشان خواهد داد که برند شما خریداران را درک می کند  و این حرکت نیز اعتماد ایجاد خواهد کرد.

۳-اپلیکیشن موبایل

گوگل اعلام کرد پس باید انجام شود. تمامی وب سایت ها و فروشگاههای آنلاین تا سال ۲۰۱۷ نیاز دارند که نسخه ای از وب سایت خود بر روی موبایل نیز داشته باشند یا اینکه عواقب بد SEO  را متحمل شوند. اگر این دلیل کافی برای شما نیست باید بدانید از هر ۳ وب سایت ۱ وب سایت در حال تکمیل  نسخه موبایل وب سایت خود هستند.

کاربران خواستار آن هستند به همان شکل که بر روی کامپیوتر به وب سایت شما دسترسی دارند بتوانند از تمامی ویژگی های آن نیز بر روی موبایل خود و به همان شکل استفاده کنند. پس تمامی ویژگی ها و توابع برروی نسخه ی موبایل باید به خوبی کار کنند و هدف اصلی که شما بر روی آن تمرکز دارید را به وضوح به کاربر نمایش دهد.

ولی این شوک آور است که هنوز تعداد زیادی از وب سایت ها یک نسخه ی پاسخگو بر روی موبایل ندارند.

 ۴-سرعت بالای نمایش

تحقیقات نشان داده است روابط واضحی بین سرعت بالا آمدن یک وب سایت با تعداد مشتریان وجود دارد. هرچه سرعت بالا آمدن وب سایت شما بالاتر باشد به همان اندازه تعداد بازدید کنندگان شما بیشتر خواهد شد و بالعکس هر چه سرعت بالا آمدن وب سایت پایین تر باشد احتمال صبر کردن مشتریان تا بالا آمدن وب سایت شما کمتر خواهد شد و در نتیجه تعداد بازدید کنندگان پایین آمده و مشتریان کمتر با برند شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

پس بسیار عالی خواهد بود که وب سایتی با سرعت بالای نمایش داشته باشید. اگر ۱۰ ثانیه زمان ببرد تا وب سایت شما بالا بیاید بسیاری از مشتریان این وضعیت را تحمل نخواهند کرد. پس با دقت به این مسئله درباره ی سرعت نمایش وب سایت توجه نمایید تا مشتریان از انتخاب برند شما پشیمان نشوند.